فروشگاه اینترنتی فراسپتیک راه اندازی شد
جولای 15, 2017
طراجی و اجرای سپتیک تانک پلی اتیلنی
سپتیک تانک پلی اتیلنی و نحوه اجرای آن چگونه است؟
آگوست 31, 2021
تصویر نمونه سپتیک تانک پلی اتیلن 38 متر مکعب

Septic Tank P38 Faraseptic

سپتیک تانک پلی اتیلن

تصویر نمونه سپتیک تانک پلی اتیلن 38 متر مکعب

از دیگر محصولات تولیدی فراسپتیک، می توان به سپتیک تانک پلی اتیلن اشاره نمود. این محصول به جهت ذخیره فاضلاب بهداشتی به صورت موقت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از سپتیک فاضلاب از جنس پلی اتیلن با هدف زلال سازی و رقیق نمودن فاضلاب انسانی صورت می گیرد. این مدل از سپتیک تانک فاضلاب، از جنس پلی اتیلن ( یا Poly Ethylene) ساخته می شود که مواد مصرفی به جهت تولید این محصول، از جنس پلیمر مرغوب با بالاترین کیفیت می باشد که از خانواده پلاستیک ها بوده و قابلیت ذوب شدن و قالب گیری را خواهد داشت. مهمترین خاصیت پلی اتیلن که به جهت تولید سپتیک تانک و مخازن از آن استفاده می شود، جرم مولکولی و همچنین، غلظت آن می باشد. جرم مولکولی پلی اتیلن بصورت مستقیم به تعداد مونومر اتیلنی که در ساختمان آن می باشد وابسته است. در این راستا، پلی اتیلن به چند دسته تقسیم می شود.

 • پلی اتیلن سنگین با تعداد مونومر بیشتر
 • پلی اتیلن سبک با تعداد مونومر کمتر

آشنایی بیشتر با سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن فراسپتیک

سپتیک تانک از جنس پلی اتیلن، مخزن نگهداری، تجزیه و تصفیه فاضلابی است که عملکرد آن به صورت تصفیه فاضلاب بی هوازی می باشد( فعال نمودن باکتری های بی هوازی به جهت هضم فاضلاب). سپتیک تانک پلی اتیلنی دارای ۲ بخش می باشد که با یک یا دو دیواره جدا کننده تحت عنوان “وافل” از یکدیگر جدا می شوند. این نوع از سپتیک تانک های پیش ساخته دارای دریچه های ورودی و خروجی می باشند که تحت عنوان “فلنچ” بوده و ابعاد و سایز آن بر اساس نظر کارفرما قابل تغییر است که قبل از تولید و ساخت آن، توسط کارفرمای محترم باید سایز آن مشخص گردد. سپتیک تانک های تولید شرکت فراسپتیک، به عنوان محصول کاملا ایرانی بوده که دارای استانداردهای لازم همچون، DIN 8074 می باشد که بر اساس آن سپتیک تانک پلی اتیلن این شرکت دارای حداقل تحمل بار ۴ نیوتن می باشد.

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن

 1. سپتیک فاضلاب از جنس پلی اتیلن سبک بوده و حمل و نقل آن آسان می باشد
 2. سپتیک پلی اتیلنی دارای مقاوت بدنه بسیار بالایی می باشد
 3. این مدل از سپتیک تانک ها دارای خاصیت ضد خوردگی و ضد پوسیدگی می باشد
 4. امکان ساخت سپتیک تانک در قطر های مختلف ( از قطر ۱۰۰۰mm تا ۳۰۰۰mm ) وجود دارد
 5. بهره گیری از خاصیت نصب، راه اندازی و اپراتوری آسان

معایب دستگاه سپتیک تانک پلی اتیلن

 1. ساخت این مدل از سپتیک تانک ها فقط به صورت مدور یا استوانه ای می باشد (افقی یا عمودی)
 2. دارای محدودیت در عمق دفن (به صورت استاندارد تا ۱٫۳۰ m )
 3. هزینه بالا در صورت درخواست سپتیک تانک دفنی به جهت عمق بیشتر از ۱٫۳۰ m

موارد مصرفی سپتیک تانک

استفاده از سپتیک تانک از جنس پلی اتیلن در ظرفیت های مختلف، مناسب موارد بسیار زیادی می باشد. از سپتیک تانک پلی اتیلنی می توان به جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی در ساختمان های مسکونی و اداری استفاده نمود. سپتیک پلی اتیلنی انتخابی مناسب برای پادگان های نظامی می باشد که در حال حاضر سفارش های بسیاری زیادی از ارگان های نظامی صورت گرفته و به آنها تحویل داده شده است که پس از راه اندازی، فاضلاب بهداشتی را تصفیه نموده است. همچنین استفاده از سپتیک تانک انتخاب بسیار مناسبی به جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی به جهت گاوداری ها، صنایع لبنی می باشد. از سوی دیگر، از سپتیک فاضلاب پلی اتیلنی در مکان های مختلفی همچون مسکن های مهر، کمپ های کارگری، کمپ های جایگاه های نفتی، مراکز تفریحی و تجاری، مدارس و ویلا های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار سپتیک تانک پلی اتیلن چگونه است؟

سپتیک تانک های پلی اتیلنی ساخته شده توسط این شرکت، از موارد ذیل تشکیل می گردد.

 1. مخزن اولیه یا به اصطلاح، Early Cases
 2. مخزن ثانویه یا به اصطلاح، Secondary Cases
 3. دیوار جدا کننده داخلی مخزن سپتیک یا به اصطلاح، Spacers Part
 4. شیار لوله های مربوط به قسمت ورودی و خروجی یا به اصطلاح، Input Groove
 5. ونت هوا یا به اصطلاح، Vent output

کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن

از آنجایی که سپتیک تانک از نوع پلی اتیلن، به جهت بهره مند بودن از ویژگی های خاص خود، در حال حاضر مورد درخواست صنف های بسیار زیادی می شود که از آن در بخش های مختلف خانگی، صنعتی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اصلی ترین موارد کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تصفیه اولیه و یا پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی که مورد استفاده مکان های مختلفی همچون واحد های مسکونی، هتل ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد که این اتفاق با توجه به قوانین تعیین شده توسط سازمان محیط زیست و شهرداری ها صورت می گیرد.
 • استفاده از سپتیک فاضلاب به جهت حذف ذرات قابل ته نشینی، روغن ها و چربی های موجود در فاضلاب خروجی رستوران ها، تالارهای پذیرایی، سالن های غذا خوری در راستای جلوگیری از پر شدن چاه جذبی و همچنین گرفتگی لوله ها به علت تجمع ذرات معلق و درشت قابل ته نشین و چربی.
 • استفاده از مخزن سپتیک تانک به پمپاژ و متعادل سازی فاضلاب در سیستم های تصفیه فاضلاب

دیواره جدا کننده یا وافل در سپتیک تانک پلی اتیلنی چیست؟

وافل، دیواره ای جدا کننده می باشد که به جهت جدا سازی مخزن اولیه از مخزن ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد. وافل دارای سوراخ هایی می باشد که به فاضلابی زلالی که وارد مخزن سپتیک می شوند، اجازه ورود به قسمت ثانویه مخزن را می دهد. دیواره های سپتیک تانک تولید شده از جنس پلی اتیلن، معمولا به صورت یک تکه و یا دو تکه می باشد. در واقع، این حالت بیومکانیکال در تصفیه اولیه فاضلاب صورت وجود دارد. هدف اصلی دیواره جدا کننده داخلی، برقراری فضای آرام ساز و ته نشین برای فاضلاب های وارد شده به مخزن می باشد که همین امر، نشان از اهمیت بسیار بالای  وجود آن در سپتیک تانک پلی اتیلنی می باشد.

ونت هوا در مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن

از دیگر مواردی که وجود آن در سپتیک فاضلابی پلی اتیلنی بسیار ضروری و مهم می باشد، ونت هوا می باشد. ونت هوا به جهت خروج گازهای موجود در داخل سپتیک و انباره پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا این گاز، متان بوده و حاصل عملکرد های مربوط به باکتری های داخل سپتیک تانک می باشد. نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای نمود آن است که در انتهای ونت هوا باید یک درپوش توری شکل و یا یک خم ۹۰ درجه به لوله  ایجاد نمود تا از ورود حیوانات و یا مسدود شدن لوله سپتیک تانک جلوگیری گردد.

آشنایی بیشتر با سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک از جنس پلی اتیلن دو جداره بصورت دفنی و یا غیر دفنی و بر اساس سفارش کارفرما از جنس پلی اتیلن تولید می گردد. پلی اتیلن یک پلیمر بسیار سخت می باشد که باعث افزایش طول عمر آن شده و همچنین، مقاومت آنرا بالا خواهد برد. جنس پلیمر مورد استفاده در این محصول در برابر خوردگی و پوسیدگی دوام و مقاومت بسیار بالایی خواهد داشت. جهت دریافت استعلام قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن می توانید با شماره ۰۲۱۲۲۳۲۰۰۵۸ و یا شماره ۰۹۱۲۳۳۵۵۹۶۰ تماس حاصل نمایید.